KANCELARIA PRAWO NIERUCHOMOŚCI WROCŁAW

Kancelaria Radców Prawnych Horoszczak Szczepankowska Kancelaria znajduje się we Wrocławiu oraz specjalizuje się w szeroko pojętym prawie nieruchomości. Jej docelowymi klientami w zakresie usługi z prawa nieruchomości są  zarówno przedsiębiorcy jaki i osoby prywatne, którzy nabywają lub sprzedają nieruchomości lub mają związek z tym rynkiem.

Co gwarantuje współpraca z ekspertem z prawa nieruchomości?

Prawo nieruchomości jest bardzo skomplikowaną i szeroką dziedziną prawą, w której mogą pojawić się liczne problemy prawne. Współpraca z ekspertem daje bezpieczeństwo oraz pewność, że ryzyka związane z transakcjami na rynku nieruchomości zostaną zminimalizowane.

Jakie usługi oferujemy w zakresie prawa nieruchomości?

Nasi radcowie prawni oferują wsparcie w każdym aspekcie obrotu nieruchomościami. W zakres naszych usług wchodzą wsparcie przy nabyciu lub zbyciu nieruchomości, analiza stanu prawnego nieruchomości, analiza umów deweloperskich i przedwstępnych czy analiza i przygotowanie umów najmu. Pomagamy również w negocjacjach umów, reprezentujemy klientów przed organami administracji publicznej oraz sądami powszechnymi i arbitrażowymi, a także współpracujemy z pośrednikami nieruchomości i doradcami kredytowymi.

W ofercie naszej kancelarii znajduje się między innymi:

  • Doradztwo przy transakcjach dotyczących nieruchomości – umowy przedwstępne, umowy sprzedaży, umowy warunkowe,
  • analiza możliwości nabywania oraz zbywania nieruchomości rolnych,
  • reprezentacja konsumentów przy zawieraniu umów z deweloperami,
  • analiza due diligence nieruchomości inwestycyjnych,
  • reprezentacja Klientów w sprawach sądowych dotyczących nieruchomości – sprawy o zniesienie współwłasności nieruchomości, ustanowienie służebności czy podziałów do korzystania,
  • pomoc w sprawach wieczystoksięgowych – służebności, hipoteka, roszczenia,
  • sporządzanie i opiniowanie wzorów umów najmu komercyjnego i prywatnego (w tym umów najmu okazjonalnego)